کابل های دوربین مدار بسته Example Site - Frequently Asked Questions(FAQ)

کابل های دوربین مدار بسته

کابل های دوربین مدار بسته

کابل های دوربین مدار بسته

یکی از مهمترین قسمت های تشکیل دهنده سیستم مدار بسته کابل های تصویر آن هستند که نقش بسیار مهمی در کیفیت تصاویر ارسالی به نمایشگرهای تلویزیونی را بر عهده دارد.

کابل های دوربین مدار بسته

کواکسیال چیست؟

در سیستم های مدار بسته آنالوگ، کابلی که از دوربین مدار بسته به دستگاه ضبط DVR متصل می شود، کواکسیال نام دارد. این کابل وظیفه دارد که  سیگنال های دیتا را از دوربین مدار بسته به دستگاه DVR برای پردازش و نمایش تصاویر بر روی نمایشگرها ارسال کند. در دوربین های مدار بسته تحت شبکه از خرید کابل شبکه استفاده می شود.

که معمولا کابل های رایج مورد استفاده CAT6 و CAT5 هستند. کابل های شبکه در متراژ بالای ۱۰۰ متر با افت سیگنال مواجه شده و الزاما نیاز به تقویت کننده های سیگنال دارند.

کابل های دوربین مدار بسته

در سیستم مدار بسته آنالوگ کابل های مورد استفاده از نوع کواکسیال به چند دسته تقسیم می شوند.

۱ـ کابل کواکسیال RG59

۲ـ کابل کواکسیال RG58

۳ـ کابل کواکسیال RG6

۴ـ کابل کواکسیال RG11

کابل های کواکسیال RG59

از مغزی مفتولی و شیلد تشکیل شده اند و در متراژ های نسبتا کمتری قابل استفاده هستند بهترین متراژ حداکثر کابل کشی تا ۳۰۰ متر به صورت مستقیم است . در صورت استفاده بیش از این متراژ عموما با افت سیگنال در انتقال تصاویر از دوربین های مدار بسته به دستگاه DVR مواجه می شود که باعث ایجاد نویز و افت کیفیت تصاویر دوربین های مدار بسته خواهد گردید.

کابل های کواکسیال RG58

از مغزی چند رشته و شیلد تشکیل شده، کارکرد مشابهی با کابل های کواکسیال RG59 داشته و فقط به علت چند رشته بودن مغزی خرید سیم برق دارای قابلیت انعطاف پذیری بیشتری بوده و اغلب برای نصب دوربین مدار بسته در کابین آسانسورها که همواره در حرکتند کاربرد دارد. زیرا اگر در این موارد از کابل های RG59 که دارای مغزی مفتولی است، استفاده شود، احتمال دارد که در طی زمان و حرکت، کابل رها شده ای که برای حرکت همزمان با کابین آسانسور کشیده شده، دچار قطعی کابل و شکست مغزی کواکسیال گردد.

کابل های کواکسیال RG6

این کابل ها برای  مسافت های تا ۵۰۰متر ساخته شده و بدون هیچ مشکل و افت سیگنالی می تواند انتقال سیگنال از دوربین مدار بسته تا دستگاه DVR را انجام دهد در واقع برای مسافت های بالای ۳۰۰ متر بهتر است  که از کابل های کواکسیال RG6 در پروژه ها استفاده گردد.

کابل های کواکسیال RG11

این کابل ها از کابل های مطرح شده دربالا، قوی تر هستند و برای متراژ هایی مابین ۸۰۰ تا ۹۰۰ متر مناسب بوده و می تواند تصاویر دوربین مدار بسته را تا این فواصل بدون افت ارسال نماید استفاده از این کابل ها عموما در کارخانه ها و یا سوله های بزرگ رایج می باشد.

کابل های دوربین مدار بسته

اجزای تشکیل دهنده کابل های کواکسیال

روکش پلاستیکی در بالا و زیر آن تعدادی شیلدهای به هم بافته شده که در کابل های مرغوب معمولا به تعداد ۱۴۴ رشته هستند زیر شیلد یک روکش فویل دو منظوره که از طرف بالا هادی و از طرف پایین عایق می باشد برای کاهش اثرات امواج مغناطیسی که از کابل های برق ساطع می گردد و همچنین از طرف بالا که هادی می باشد.

برای قوی تر شدن ارسال سیگنال های دیتا از دوربین مدار بسته به دستگاه DVR در صورت کشیده شدن بیش از حد کابل ها در هنگام کابل کشی یا پارگی شیلدها کاربرد دارد قرار دارند. در زیر روکش فویل یک روکش عایق دی الکتریک برای عایق نمودن مغزی یا هسته مرکزی از بقیه اجزاء تشکیل دهنده کابل کواکسیال قرار گرفته است.

و در پایان مغزی یا هسته مرکزی کابل کواکسیال که عمدتا از جنس آلیاژ مس می باشدتعبیه شده است. که در کابل کواکسیال RG58 این مغزی به صورت رشته های باریکی از سیم برای انعطاف پذیری بیشتر قرار دارد.

فروشگاه نیرو کابل
فروشگاه نیرو کابل
فروشگاه اینترنتی نیرو کابل نماینده برند های سیم و کابل واقع در قلب پايتخت.! (لاله‌زار تهران) می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *