افزایش طول کابل یو اس پی Example Site - Frequently Asked Questions(FAQ)

افزایش طول کابل یو اس پی

افزایش طول کابل یو اس پی

در رابطه با ویژگی های کابل یو اس پی می توان گفت ، با وجود این‌که سیم و کابل USB با سرعت زیادی اطلاعات را منتقل می‌کند، اما معمولا طول کمی دارد. این به آن دلیل است که طولانی شدن سیم و کابل USB سرعت انتقال اطلاعات را کاهش می‌دهد. با این حال، با استفاده از سیم و کابل رابط، اکستندر، کانورتور شبکه، و USB وایرلس می‌توان طول سیم و کابل برق USB و بورد آن را اضافه کرد.

استفاده از سیم و کابل رابط

یک طرف از سیم و کابل USB را از دستگاه جدا کنید. به این طرف که معمولا به کامپیوتر متصل است، اتصال A و به طرف دیگر، اتصال B می‌گویند. نری کابل USB را به ماده‌ای کابل رابط متصل کنید. نری کابل رابط را به ورودی دستگاه متصل کنید.

نری کابل رابط و کابل USB را می‌توانید با هم تعویض کنید. کابل‌های رابط USB معمولا ۳ متر یا کمتر طول دارند و می‌توانند چند پورت داشته باشند. افزایش طول کابل یو اس پی

کابل USB

استفاده از اکستندر سیم و کابل

تبدیل اکستندر را به کامپیوتر یا دستگاه مورد نظر وصل کنید و سپس، کابل اترنت را به طرف دیگر تبدیل بزنید. یک طرف کابل USB را به دستگاه مورد نظر و طرف دیگر را به ورودی اکستندر بزنید. اکستندر USB معمولا تا ۵۰ متر بورد دارد. کابل اترنت سرعت بیشتری نسبت به کابل USB دارد و در مسافت طولانی ضعیف نمی‌شود.

استفاده از IP کانورتور

یک طرف کابل USB را به ورودی کانورتور متصل کنید. کابل اترنت را به ورودی اترنت کانورتور متصل کنید. سپس طرف دیگر آن را به یکی از پورت‌های شبکه‌ی دستگاه بزنید. از این روش باید برای متصل کردن دستگاه با کابل USB به یک شبکه استفاده شود. به این شکل تمام دستگاه‌های متصل به شبکه، می‌توانند از اتصال USB استفاده کنند.

استفاده از USB وایرلس

فرستنده‌ی USB را به دستگاه هاب نصب کنید. هاب دستگاهی است که چند کامپیوتر توسط آن به هم متصل می‌شوند. دسترسی USB را برای تمام دستگاه‌های متصل به شبکه تعریف کنید. ارتباط وایرلس USB چند دستگاه را در محدوده‌ای خاص به هم متصل می‌کند. این نوع ارتباط معمولا در محدوده‌ی ۳ متری است، اما می‌توان آن را تا ۱۰ متر هم افزایش داد.

ندا میرهاشم
ندا میرهاشم
ندا میرهاشم هستم کارشناس تولید محتوا متنی

1 Comment

  1. تسلا گفت:

    چطوری میتونیم از آخرین مطالبتون
    باخبر بشیم ❤️❤️❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *