کابل مخابراتی | خرید انواع کابل مخابراتی و لیست قیمت - نیرو کابل

کابل های مخابراتی نوعی رسانه انتقال هدایت هستند. معمولا کابل ها برای انتقال انرژی الکتریکی (AC/DC) شناخته می شوند. با این حال، کابل ها در زمینه های مخابراتی برای انتقال امواج الکترومغناطیسی استفاده می شوند؛ آنها راهنماهای موج الکترومغناطیسی نامیده می شود. در مخابرات انتقال سیگنال ها از طریق یک رسانه انجام می شود. در این انتقال دو روش وجود دارد یکی از طریق کابل برای زمانی که فاصله بین فرستنده و گیرنده به مراتب زیاد باشد از آنتن استفاده می شود؛ در غیر این صورت، کابل های مخابراتی برای انتقال و هدایت استفاده می شود.

کابل مخابراتی

کابل برق مخابراتی

محصولات کابل کشی مخابراتی شامل یک هادی مس مخروطی است که در مدارهای AC/DC تا ۶۰۰ وات استفاده می شود. این کابل ها با مواد غیر هالوژن، دود محدود، مواد پلی اتیلن، مقاوم در برابر حرارت، رطوبت، مقاوم در برابر شعله می باشند. این کابل ها به عنوان محصولات کلاس B استاندار یا کلاس انعطاف پذیر ارائه می شوند.

کابل برق مخابراتی و شرایط آب و هوایی

کابل برق ارتباطی برای استفاده در مدارهای توزیع AC/DC، خطوط انتقال، قفسه ها و کانال های نصب شده در ادارات مرکزی ارتباطات (مخابرات)، ایستگاه های انتقال، سایت های سلولی برج و سایر سایت های از راه دور در نظر گرفته شده است. این محیط ها به طور معمول خشک هستند، اما کابل های مخابرات ممکن است در چاه ها آب و مکان های مرطوب عبور کنند.

کابل های های که از مواد RHH یا RHW استفاده می کنند. در تمام شرایط خشک، مرطوب و خیس به خوبی مقاوم هستند.

انواع کابل برق مخابراتی

کابلهای ارتباطی و مخابراتی نیروکابل مرکز تخصصی فروش کابل و قیمت تابلو برق طیف گسترده ای از موارد مورد نیاز در مخابرات شامل صداها، داده ها و انتقال سیگنال را با استفاده از رسانه های مختلف ماننده فیبر نوری، هادی های کواکسیال، هادی های مسی، و جفت های پیچیده پوشش می دهد.

*کارشناسان نیروکابل سعی دارند با مشاوره صحیح و کامل با درک کامل مشکل شما بهترین راه حل را برای ارائه و در انتخاب بهترین محصول کابل مخابراتی به شما کمک کنند. پس همین الان با ما تماس بگیرید.

کابل مخابراتی کواکسیال

کابل کواکسیال یا کابل هم محور دارای یک مغزی رسانای داخلی که توسط یک عایق نارسنای منعطف محصور شده است؛ سپس روی آن لایه یک لایه رسانه نازک بافته شده برای جلوگیری از نویز های محیط اطراف کابل می باشد. سپس روی آن یک عایق دیگر وجود دارد.

کابل مخابراتی کواکسیال,سیم و کابل ساختمان,سیم کواکسیال

کاربرد کابل کواکسیال

  • خطوط ارتباطی فرستنده های رادیویی و گیرنده با آنتن های آن
  • اتصالات رایانه ای (اینترنت)
  • پخش سیگنال های تلویزیون کابلی

کابل مخابراتی اترنت

یکی از رایج ترین انواع کابل شبکه مورد استفاده در شبکه های سیمی کابل اترنت می باشد. کابل های اترنت دستگاه ها را در شبکه های محلی مانند رایانه های شخصی، روترها و سویچ ها متصل می کنند. کابل های اترنت معمولا از یک یا چند استاندارد صنعتی شامل رده ۵ (Cat 5) و رده  (Cat6) و غیره پشتیبانی می کنند.

کابل مخابراتی اترنت

کابل مخابراتی فیبر نوری

کابل فیبر نوری شامل یک یا چند فیبر نوری است که هر کدام قادر به انتقال پیام ها و امواج نور هستند. کابل های فیبر نوری به مقدار زیادی از انواع مختلف بسته به تعداد فیبرها و نحوه و جایی که نصب می شوند مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به افزایش تقاضای پهنای باند بالاتر، کابل فیبر نوری به طور گسترده ای در بسیاری از شبکه های مخابراتی مدرن استفاده می شوند.

کابل مخابراتی فیبر نوری

سیم خط تلفن

کابل خط تلفن یک مدار تک کاربره در سیستم ارتباطی تلفنی است. این سیم فیزیکی سیگنال دستگاه تلفن کاربر را به شبکه ارتباطاط راه دور متصل می کند و معمولا یک شماره تلفنی نیز برای اهداف صورت حساب که برای آن کاربر ذخیره شده است را نشان می دهد. سیم کشی تلفن برای تلفن ثابت و سرویس دیجیتال (DSL) مورد استفاده قرار می گیرد.