روش های مفصل بندی در کابل های ویژه چاه آب - نیرو کابل | 0121775907 | قیمت کابل - سیم برق

روش های مفصل بندی در کابل های ویژه چاه آب

سیم برق - خرید کابل - سیم و کابل - کابل برق - قیمت کابل - 26 - سیم و کابل صنعتی
سیم و کابل صنعتی
شهریور ۵, ۱۳۹۷
سیم برق خرید کابل سیم و کابل برق قیمت کابل 581
سیم برق – خرید کابل – سیم و کابل – کابل برق – قیمت کابل – ۵۸۱
دی ۲۲, ۱۳۹۷
Show all

روش های مفصل بندی در کابل های ویژه چاه آب

سیم برق - خرید کابل - سیم و کابل - کابل برق - قیمت کابل - 26 - سیم و کابل صنعتی

سیم برق - خرید کابل - سیم و کابل - کابل برق - قیمت کابل - 26 - سیم و کابل صنعتی

روش های مفصل بندی در کابل های ویژه چاه آب

روش های مفصل بندی در کابل های ویژه چاه آب

آب فراوان ترین ماده مرکب شناخته شده است که ۷۰ درصد سطح زمین را تشکیل می دهد ، لیکن تنها ۲/۸ درصد آن قابل شرب می باشد که منابع زیر زمینی آن از طریق چاه ها در اختیار انسان قرار می گیرد .

بر این اساس استفاده از الکتروپمپ برای استخراج آب از دل زمین امری ضروری و اجتناب ناپذبر است . اما این الکترو پمپ ها برای بهره برداری باید از طریق کابل های ویژه تغذیه گردند . و  این کابل ها در محل اتصال می بایستی با تکنولوژی خاص مفصل بندی شوند . از آنجا که کیفیت مفصل بندی کابل های شناور در آب مستقیما” در طول عمر کابل و در نتیجه بر طول عمر  الکتروپمپ ها تاثیر گذار می باشد ، لذا انجام مفصل بندی به روش مناسب و صحیح هزینه ها را کاهش و بهره وری را افزایش  خواهد داد .

در حال حاضر ۳ شیوه مفصل بندی رایج در کابل های ویژه استفاده در چاه آب مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از :

  • روش استفاده از آپارات
  • روش استفاده از مفصل حرارتی
  • روش استفاده از مفصل رزینی

 

روش استفاده از آپارات

آپارات سنتی ترین شیوه مفصل بندی کابل های ویژه استفاده در چاه آب است ، در این روش ابتدا سر رشته سیم ها در کابل برای موف بندی آماده می گردد . برای این کار عایق سیم را به اندازه مورد نیاز از هادی جدا می نمائیم . موف قطعه ای است مسی برای دو سر سیم که سر هادی سیم پرس می گردد ، باید توجه داشت که سایز موف متناسب با سایز هادی انتخاب گردد و با پرس فشاری مناسب با سایز موف پرس شود زیرا پرس کم تر باعث قطع شدن رشته های مس هادی سیم و پرس سایز بالا باعث جداشدن و رها شدن رشته های هادی سیم از داخل موف می گردد . بر این اساس سر رشته های سیم هم رنگ را با موف به هم اتصال می دهیم( ابتدا و انتها و وسط موف را بر روی هادی سیم پرس می کنیم ) ، سپس روی رشته سیم ها و موف را با نوار چسب دار مربوطه کاملا” پوشش می نمائیم .

 

مزایا و معایب :

عمده مزیت این روش عدم نیاز به ابزارآلات خاص می باشد ، اما بدلیل وجود معایب بسیار از جمله مقاومت عایقی نامناسب ، پایین بودن مقاومت مکانیکی در برابر فشارهای وارده ، آب بندی نامناسب مفصل و ورود آب بداخل آن بر اثر فشار هیدرواستاتیکی آب و … بهره گیری از این روش توصیه نمی گردد .

 

روش استفاده از مفصل حرارتی

در مفصل حرارتي از تيوپ هاي حرارتي یا ترموفیت استفاده مي شود. اين تيوپ ها از مواد پلي اولفين ، که عايق الکتريکي بوده و مشخصات مکانيکي بسيار خوبي دارند ساخته شده است. اين تيوپ ها در اثر حرارت بالاي ۱۲۵درجه سانتیگراد منقبض و قطر آنها تا اندازه مشخصی کاهش مي يابد.

جهت انجام این مفصل بندی در یک کابل سه رشته بایستی اقلام زیر آماده گردد :

  • یک عدد ترموفیت بزرگ
  • سه عدد ترموفیت کوچک
  • سه عدد موف

بایستی توجه داشت که اقلام فوق می بایستی متناسب با سایز کابل در نظر گرفته شود . در این روش ابتدا سیم ها برای موف بندی آماده می گردد . برای این کار عایق سیم را به اندازه مورد نیاز از هادی جدا می نمائیم . موف قطعه ای است مسی برای دو سر سیم که سر هادی پرس می گردد ، ضمنا” باید توجه داشت که سایز موف متناسب با سایز هادی انتخاب گردد و با پرس فشاری مناسب با سایز موف پرس شود زیرا پرس کم تر باعث قطع شده رشته های هادی سیم و پرس سایز بالا باعث جداشدن و رها شدن رشته های هادی از داخل موف می گردد . بر این اساس سر رشته سیم های هم رنگ را با موف به هم اتصال می دهیم ( ابتدا و انتها و وسط موف را بر روی هادی سیم پرس می کنیم ) . باید توجه داشت پیش از موف بندی هریک از ترموفیت های کوچک بایستی بر روی رشته سیم ها قرار داد شود . اولین نکته در این مفصل بندی  این است که عایق    سیم های کابل باید بمقدار بیشتری برداشته شود تا اندازه ارتفاع سیم برای موف بندی کافی باشد ، پس از موف بندی       فیت های حرارتی را بر روی موف و عایق قرار داده و حرارت می دهیم تا کاملا” شرینگ گردند . بایستی توجه داشت که جهت حصول نتیجه بهتر حرارت می بایستی از وسط فیت به سمت طرفین اعمال گردد و نیز استفاده از سشوارصنعتی بدلیل خروجی حرارت کنترل شده بر سایر تجیزات اولویت دارد .

سپس روکش توموفیت نهایی را بر روی رشته سیم های عایق شده قرار داده و حرارت می دهیم تا بصورت کامل شرینگ شده و بسته شود و درنهایت ابتدا و انتهای مفصل توسط چسب برق عایق می گردد تا آب به داخل آن نفوذ نکند .

مزایا و معایب :

حسن این روش این است که بسیار سریع انجام می گردد ، ولی روش استفاده از مفصل حرارتی بدلیل اینکه به هنگام نصب مقاومت مکانیکی در برابر فشارهای گوناگون وجود ندارد توصیه نمی گردد زیرا در صورت صدمه دیدن نفوذ آب را به داخل مفصل و نهایتا” کابل را دربر خواهد داشت .

 

روش استفاده از مفصل رزینی

بهترین شیوه مفصل بندی کابل ، بهره گیری از مفصل رزینی می باشد که از لحاظ مقامت عایقی و مقاومت مکانیکی از دو روش بیان شده بهتر است . پکیج این روش شامل دو عدد قالب تلق ، یک عدد درپوش ، چسب رزین . جداکننده رشته های فاز می باشد . چسب رزین از ترکیب دو نوع چسب حاصل می گردد که پس از مخلوط شده بعد از یکساعت خشک می شود .

یکی از مواردی که در هر روش بایستی مد نظر قرار گیرد این نکته است که رشته سیم های فاز وقتی قرار است به هم متصل شوند در نقاطی که بهم می رسند باید جدا از هم باشند تا بدلیل قرارگیری موف ها در کنار هم اتصال صورت نگیرد ، ضمنا” بحث رنگ بندی سیم ها نیز اهمیت دارد . از نکات مهم دیگر تاریخ مصرف رزین می باشد زیرا در صورت انقضاء تاریخ مصرف چسب پس از مدتی همانند خمیر شده و جدا می گردد لذا فاقد استحکام لازم خواهد بود .

در برخی شرایط محیطی که امکان استفاده از همه ابزار استاندارد همانند موف وجود ندارد ، باید جهت اتصال رشته های هادی سیم به یکدیگر دو قطعه از هادی که عایق الکتریکی آنها برداشته شده است روی هم قرار گرفته  و  با استفاده از سیم مسی ( از نوع هادی ) کاملا” بسته بندی شود و کل قسمت بسته بندی با لحیم آبکاری شود . این تنها شیوه ای است که      می تواند از اتصال کامل بر خوردار باشد ، بقیه شیوه ها به مرور زمان اتصال خور را رها کرده و باعث بوجود آمدن جریان نشتی می گردند .

باید توجه داشت که مفصل بندی به روش رزینی بهترین نوع مفصل بندی کابل می باشد ، اما این روش نیز دارای معایب زیر است که می بایستی مد نظر قرار گیرد :

رزینی که در داخل قاب تلقی قرار می گیرد برای خشک شدن به زمان زیادی نیاز دارد که در تابستان این زمان بین نیم تا یکساعت و در زمستان احتمال افزایش این زمان به علت سردی هوا تا سه ساعت نیز وجود دارد لذا قبل از شروع مفصل بندی باید این زمان لحاظ گردد .

در روش مفصل بندی رزینی نحوه صحیح مفصل بندی به این صورت است که موف ها تا حدی از هم فاصله داشته باشند که تحت هیچ شرایطی تماس الکتریکی بین فازها بوجود نیاید .

پس از موف بندی ، آماده سازی و مخلوط کردن رزین جداکننده فازها را بر روی رشته های سیم  قرار می دهیم و بایستی دقت کرد که فازها از لحاظ مکان قرارگیری اتصال متفاوت باشند ضمنا اگر جداکننده فاز در دسترس نبود می توان از قطعه های روکش جهت جداسازی بهره گرفت .

پس از این مرحله کابل را درون قاب قرار می دهیم ، در انتهای قاب شیارهایی تعبیه شده تا اگر احیانا” سایز کابل بزرگتر بود بتوان شیارها را جداکرد تا کابل درون تلق بصورت کامل قرار گیرد . پس از بستن دو قسمت قاب برای جلوگیری از خروج احتمالی رزین ابتدا و انتهای آن را با چسب برق می بندیم و سپس رزین را داخل محفظه تلقی می ریزیم . پس از ریختن نیمی از رزین با تکان دادن آهسته محفظه حباب های هوای داخل رزین را تخلیه کرده و سپس مابقی رزین را داخل محفظه تخلیه می نمائیم در انتها با تکان دادن آهسته محفظه حباب ها را خارج و درپوش محفظه را می بندیم  و تا زمان سفت شدن چسب صبر می نمائیم . باید توجه داشت جهت جلوگیری از تشکیل حبابهای جدید بایستی تا سفت شدن رزین از تکان دادن کابل و محفظه جدا” خودداری کرد .

 

مزایا و معایب :

مفصل بندی رزینی برای کابل الکترو پمپ های شناور بهترین روش می باشد زیرا مقاومت عایقی و مکانیکی آن بسیار بالاست ، در این روش از رزین جهت عایق بندی استفاده شده که بیشترین مقاومت را دارا بوده و از نفوذ آب جلوگیری می نماید . اما این روش نیز دارای دو ایراد عمده است نخست اینکه بدلیل داشتن حجم زیاد در کابل های قطور امکان نصب در برخی از چاه ها وجود ندارد و دوم اینکه رزین برای سفت شدن احتیاج به زمان زیادی دارد .


ضمانت اصالت کالا یا محصولپشتیبانی و خدمات پس از فروشمشاوره و کارشناسی خرید
 

بی صبرانه آماده پاسخگویی و پشتیبانی به سوالات و سفارشات شما مشتریان گرامی می باشیم.

گروه صنعتی نیرو کابل آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی در زمینه کلیه محصولات و خدمات زیر می باشد

قیمت کابل – سیم برق – خرید کابل – سیم و کابل – کابل برق – فروشگاه سیم و کابل سازی برق نیرو كابل – تولید کننده سیم و کابل برق و مخابرات افشان – نیمه افشان – مفتول – شیلدار – کواکسیال – سیم و کابل ساختمانی – انواع سیم و کابل ساختمانی – قیمت سیم و کابل ساختمانی – سیم و کابل ساختمانی افشان – قیمت کابل ساختمانی – نیرو کابل – قیمت سیم و کابل – فروش سیم و کابل – خرید سیم و کابل – اطلاعات سیم و کابل – سیم و کابل برق – سیم – فروش كابل – خرید كابل برق – قیمت سیم و کابل – قیمت کابل برق – خرید سیم برق – فروش کابل – کابل – فروش كابل برق – سیم مفتولی – سیم نصب ثابت – سیم خشک – کابل گرد – کابل تخت – کابل مفتولی سبک – کابل کواکسیال – کابل آنتن – سیم های سخت هوایی – سیمهای انعطاف پذیر – سیم های نصب ثابت – کابل های قدرت با روکش پی وی سی – کابل های دارای هادی هم مرکز – تولید کننده انواع سیم و کابل

نیرو کابل

سیم برق دو رشته – سیم برق تک رشته – سیم و کابل مخابراتی – کابل برق سه رشته – کابل برق چهار رشته – کابل برق پنج رشته – کابل گرد بالابر و اتصالات متحرک – کابل جوشکاری با قوس الکتریکی – لیست قیمت بروز انواع سیم و کابل – قیمت کابل افشان – کابل کات – قیمت کابل کات – قیمت کابل کولری – کابل کولری – کابل مفتول – کابل برق ۳ فاز و تک فاز – تولید کننده سیم و کابل – خرید کابل – مسلح و شیلد و دما بالا – انواع سایز کابل برق – سیم استاندارد – سیم ارت – نمایندگی سیم و کابل – نمایندگی فروش سیم و کابل – سیمهای اتومبیل – سیم اتومبیل – سیم های رانژه – سیم دو زوج فویلدار تلفنی هوایی – سیم دو زوج فویلدار تلفنی زمینی – سیم افشان ساختمانی – سیم های سخت هوایی – هادی های هوای آلومینیومی – کابل های تلفن فرکانس صوتی(هوایی) – کابل های ویژه در صنعت کشاورزی  – سیم شناور – فروش سیم و کابل – کابل آرموردار – روش های مفصل بندی در کابل های ویژه چاه آب

 

پشتیبانی و خدمات پس از فروش و ارائه ضمانت کالا

 قیمت کابل آنتن – کابل برق – صنعت سیم و کابل –  قیمت سیم آنتن تلوزیون – فروش کابل برق – کابل افشان و کاربردهای آن – استاندارد های سیم برق – کابل تلفن زوج – سیم و کابل هادی برق – کابل های تلفنی بیرون ساختمان (زمینی) – کابل های دارای هادی هم مرکز ( کانسانتریک ) – هادی های هوایی آلومینیومی پوشش دار – کابل های خودنگهدار آلومینیومی – کابل های انعطاف پذیر بدون شیلد  – لیست قیمت انواع کابل برق – لیست قیمت سیم و کابل – لیست قیمت انواع کابل – کابل مخابراتی – کابل شیلدار – کابل آرموردار – فروش کابل ابزار دقیق – خرید عایق – کابل ابزار دقیق – برق صنعتی – لیست قیمت کابل – سیم و  کابل صنعتی – سیم و کابل افشان – سیم افشان – کابل افشان – کابل شبکه – فروش کابل شبکه – برق ساختمانی – سیم مسی – کابل قدرت – نماینده سیمکو – کابل خودنگهدار – کابل های ترکیبی swr – شرکت کابل تهران – روش های مفصل بندی در کابل های ویژه چاه آب

 

رائه مشاوره و لیست قیمت آنی و بروز

سیم و كابل ضد آتش – کابل خراسان – کابل آرموردار – صنعت سیم و کابل – فروش کابل ابزار دقیق – کابل مسی – کابل ضد حریق – سیمو کابل دماوند – فروشگاه کابل – کابل سیمیا – کابل مسی – خرید سیم و کابل – برق افشان و مفتولی – رانژه – كابل ضد اتش – کابل های swr گرد – سیم وکابل سیمکو – کابل ۲۰ کیلو ولت – انواع سیم و کابلسیم و کابل خراسان – سیم میله ای – نمایندگی سیمیا – فروش سیم و کابل نسوز – کابل افشان – نماینده سیمیا – سیم افشان – انواع کابل برق – انواع سیم برق – کابل کنترل – سیم مفتولی – کابل جوش – سیم رانژه – لیست تولید کنندگان سیم و کابل – کابل های کواکسیال و RG – کابل مفتولی – کابل چند رشته – تعداد رشته های سیم و کابل – سیم اشفان pvc – سیم آلومینیوم – اطلاعات سیم و کابل – دانستنیهای سیم و کابل – نمایندگی سیم و کابل – نمایندگی فروش سیم و کابل – سیم و کابل همدان

 

تولید کننده انواع سیم و کابل صنعتی

– اطلاعات تخصصی سیم – سیموکابل – سیم کابل – نمایندگی سیم و کابل – سیم و کابل مسی – سیم و کابل خراسان – نمایندگی فروش سیم و کابل – کابل جوش – اطلاعات تخصصی سیم و کابل – فیلم های سیم و کابل – دانستنیهای سیم و کابل – قیمت داکت و ترانکینگ – سیم و کابل ساوه – سیم و کابل خیام – سیم و کابل آمل – سیم و کابل ابهر – سیم و کابل شیراز – سیم و کابل سمنان – اطلاعات آموزشی سیم و کابل – مقالات سیم و کابل – سیموکابل – سیمیا کابل – مشهد کابل – همدان کابل – زیتون کابل – سیمکو کابل – آزمایشگاه سیم و کابل – سیم و کابل سیمکو – کابل افشان سبک و شیشه ای – سیم و کابل مشهد – لیست کابل برق سه فاز – فروشگاه کابل – میکرو متر – سیم وب – تولید کننده سیم برق – تولید کنندگان سیم و کابل – کابل کنترل– فروش انواع سیم و کابل – فروش کارخانه همدان – سیم سیمکو – سیمکو فروش – نماینده 

 

آماده همکاری با مدیران خرید و فروش

سیمکو – سیم شناور – سیم برق استاندارد – قطع کابل اندروید – شرکت کابل تهران – لیست مشتریان سیم و کابل – ارائه دهنده کابل های ابزار دقیق – قیمت سیم افشان – انواع کولکس – صنعت سیم و کابل – بهترین برند سیم و کابل – فروش کابل کواکسیال – خرید کابل کواکسیال – انواع سیم رابط – سیم رابط – محافظ برق – کابل کواکسیال – کابل ضد آتش – کابل کنترل – کابل های swr تختکابل  ابزار دقیق – داکتترانکینگ – داکت و ترانکینگ – کلید و پریز – روشنایی – فروش انواع کالای برقی ساختمانی – کلید مینیاتوری – کابل استفاده در چاه آب شربکابل های کنترل انعطاف پذیر شیلددار – کابل های ویژه استفاده در صنعت تصفیه فاضلاب – کابل گرد با بالابرها و اتصالات متحرک – کابل های جوشکاری با قوس الکتریکی – روش های مفصل بندی در کابل های ویژه چاه آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09121775907